Stal Rzeszów ma jeden zasadniczy cel na zbliżający się lada moment sezon - awans do Fortuna 1. Liga. Władze klubu mają także plany długofalowe.
Przypomnijmy, poprzedni sezon dla Stali Rzeszów zakończył się w średnio udany sezon. Klub w rundzie jesiennej szedł niemal jak burza, przez co wydawało się, że awans do Fortuna 1. Liga jest dość realny.

Wszystko jednak zaprzepaściła runda wiosenna. Przegrane spotkania, wymuszenie rozgrywania domowych meczów nie na własnym stadionie sprawiły, że ten cel zaczął się jednak oddalać. Ostatecznie przegrana Stali Rzeszów z Lechem II Poznań sprawiła, że marzenia o grze na zapleczu Ekstraklasy trzeba było odłożyć.

Stal Rzeszów ma jeden cel - awans do wyższej ligi

Nadchodzącego sezonu klub nie zamierza jednak zmarnować. Do zespołu przyszło kilka istotnych nazwisk, min. Patryk Małecki czy Bartłomiej Poczobut. Stal Rzeszów ma jeden cel - awans do Fortuna 1. Liga.

- Najważniejsze jest dla mnie to, że przejmując rolę dyrektora sportowego dostałem jasno określony cel. Jako czynny sportowiec przez ponad 20 lat wiem, że bardzo skuteczne jest, jeśli każdy dookoła wie, jaki jest cel. A jeszcze bardziej jest to skuteczne, jeśli każdy może być sobą. Moją filozofią i moim sposobem zarządzania, mówiąc bardzo ogólnie, jest to, żeby stworzyć jak najlepsze warunki, aby trener, którego mamy, którego zaakceptowałem i w którego bardzo wierzę, miał jak najwięcej narzędzi do tego, żeby przede wszystkim mógł być sobą - mówił wczoraj Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Także Daniel Myśliwiec, trener Żurawi jest przekonany, że klub dysponuje na tyle mocnym składem, która pozwoli im na spokojny awans. - Jesteśmy jak najbardziej gotowi na walkę o trzy punkty w każdym spotkaniu. Energa w zespole jest niesamowita, pełna optymizmu. Zdobywanie przez nas trzech punktów będzie najlepszą okazją do weryfikacji okresu przygotowawczego - mówił Myśliwiec.

Władze klubu mają także cel długofalowy

Jednak awans na zaplecze ekstraklasy nie jest jedynym celem jakie władze klubu stawiają sobie na przyszły sezon. Klub chce także stworzyć jasny i czytelny systema wprowadzania młodych zawodników do drużyny.

- Oczywiście, klub nie jest w żaden sposób odłączony od tego, co się dzieje w innych strukturach – mam na myśli Akademię i stworzenie bardzo jasnego i sprecyzowanego schematu wprowadzania młodych zawodników do pierwszej drużyny. Nie jest to problemem tego zespołu i tego klubu, bo mamy bardzo dużo młodych zawodników. Akademia jest bardzo młoda więc myślę, że jeśli chodzi o tych wyjątkowych zawodników, takich jak np. Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin, który jest bardzo młodym zawodnikiem, ale przeszedł przez wiele szczebli struktury, planowania procesu w Akademii - mówił Jarosław Fojut.

Jego zdaniem budowanie takiego zaplecza jest kwestią budowanie na lata, budowania schematów, w którym jak najwięcej młodych zawodników będzie siłą zespołu.

Pierwszy mecz Stal Rzeszów w ramach eWinner 2 liga zagra już w tę sobotę 31 lipca na własnym stadionie Garbarnią Kraków. Początek spotkania równo o 19.