Połączenie Krzyżanowskiego z Wieniawskiego odłożone w czasie. "Przynajmniej o pięć sezonów" - mówił Konrad Fijołek na spotkaniu z działkowcami. W tym czasie mają odbyć się szerokie konsultacje społeczne, planowanie i przetarg na wykonawcę.
Dla prezydenta Tadeusza Ferenca połączenie Krzyżanowskiego z Wieniawskiego było priorytetem. W październiku 2020 roku Ratusz ogłosił wstępną koncepcję. Droga łącząca osiedle Słocina z centrum miasta miała przebiegać przez ROD Zalesie.

Dwie jezdnie o długości ok 1,3 km i szerokości 7 m każda miały być wyposażone w oświetlenie, przydrożną kanalizację i przestanki autobusowe. Inwestycja miała być zakończona w 2022 r. Szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Dziś z działkowiczami ogrodu „Zalesie” spotkał się prezydent Konrad Fijołek. Jak zaznaczył, przyjechał zgodnie ze swoja obietnica złożoną w kampanii. Tematem spotkania była projektowana droga, która połączyć ma ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego, a także przyszłość ogrodów działkowych w Rzeszowie.

Działki będą wpisane do studium, powstaną nowe ROD

- W sprawie ogrodów podjąłem już dwie decyzje. Pierwsza to wpisanie istniejących w naszym mieście tego typu terenów do tworzonego obecnie studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego - ogłosił Konrad Fijołek.

Chodzi o wpisanie w tym dokumencie ogrodów działkowych jako terenów zielonych. Obecnie ROD-y funkcjonują jako nieużytki, dzięki tej decyzji można będzie je chronić.

- Druga decyzja dotyczy tworzenia nowych ogrodów działkowych. Miejskie służby sprawdzają już dostępność terenów, na których takie ogrody można byłoby stworzyć - zaznaczył prezydent.

Szerokie konsultacje społeczne

Podczas poniedziałkowego spotkania ustalono, że działkowcy przede wszystkim zapoznają się z dokładnymi planami projektowymi przyszłej drogi, tak aby wiedzieli, którędy może ona przebiegać.

- Niestety dotychczas nie mieli takiej możliwości i chcę to zmienić. Takie decyzje nie mogą zapadać we wnętrzach urzędu – mieszkańcy muszą o nich wiedzieć - podkreślił Konrad Fijołek.

Podczas spotkania działkowcy zgłosili wiele uwag. Chodzi m.in. o problemy w komunikacji na linii Polski Związek Działkowców - działkowcy. Ratusz przesyłał do Okręgu Podkarpackiego ROD informacje o swoich planach w kwestii nowej drogi. Działkowcy twierdzą, że nie zostali poinformowani przez swój zarząd, które konkretnie działki miałyby być zajęte pod drogę.

Wobec tych problemów komunikacyjnych prezydent Fijołek zapowiedział, że urzędnicy naniosą numery działek ROD na plan nowej drogi. W Miejskim Zarządzie Dróg odbędą się szerokie konsultacje społeczne. Kolejnym krokiem ma być zebranie propozycji ewentualnych zmian przebiegu przyszłego połączenia drogowego.

- Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg - zaznaczył Fijołek.

Zobacz live z tego wydarzenia:

~Skandal

23-08-2021 08:53 1 0

Żałuje oddanego głosu na tego kandydata... Jak można odłożyć w czasie tak ważną inwestycję dla kilku działkowców?
Odpowiedz

~Mieszkaniec

04-08-2021 13:16 1 0

"Swój kawałek raju" można uprawiać w innym miejscu i pozwolić ludziom normalnie przemieszczać się do i z pracy. Działkowców jest kilku, a osób korzystających z dróg tysiące.
Odpowiedz

~Monika

04-08-2021 07:56 1 0

Deweloper buduje bez analizy jak dojechać, czy będą szkoły, żłobki itp bo liczy się tylko wybudować&zarobić. A potem niech miasto niech się martwi bo budując drogi, sieci itp ktoś zawsze będzie poszkodowany. Tylko dlaczego mają być zawsze ci najsłabsi? Ważniejsze dla Was jest żeby deweloper zarobił kolejne setki milionów i kupił najnowsza furę za milion, wybudował sobie kolejną rezydencję. Kogo obchodzi działkowiec uprawiający swój kawałek raju bo tylko na taki go stać
Odpowiedz

~jasio

03-08-2021 22:41 1 0

ale czy konieczna jest tam aż tak szeroka droga ?
Odpowiedz

~Armando

03-08-2021 21:54 1 0

Mieszkańcy Słoniny przygotujcie się na ruch pieszy., bo samochodem do centrum nie dojedziecie. To co sie dzieje na osiedlu to już przechodzi ludzkie pojęcie . Jak dokończą budowę bloków to nikt nie wyjedzie ani nie przyjedzie bo wszystko będzie stało zakorkowane. Zresztą już tak jest.
Odpowiedz

~Piter

03-08-2021 14:17 1 0

Świetnie, że takie decyzje są i będą konsultowane, ale muszę zgodzić się z opinią "Mieszkaniec". Droga w tym miejscu jest potrzebna nie za pięć sezonów tylko już. Przy Wieniawskiego jest już kilka dużych bloków i powstają obecnie kolejne - którędy Ci ludzie będą się przemieszczać? Niestety musimy obecnie wypić piwo naważone przez poprzednika. Wydawanie pozwoleń na duże budownictwo bez względu na istniejącą infrastrukturę dotyka boleśnie wszystkich nas - mieszkańców.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

03-08-2021 13:48 1 0

Paranoja, żeby grupka ludzi korzystających z działek od święta, lub żeby marchewkę posiać, blokowała tak potrzebną inwestycję.
"Prezydencie" zagadasz i zakonsultujesz się na amen i nic dla tego miasta nie zrobisz. A czas leci i interes ogółu się liczy, a nie pojedynczych mieszkańców. Oni Ci wyniku nie zrobią w kolejnych wyborach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.