W poniedziałek 16 sierpnia rozpocznie się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów na odcinku przy CH Plaza Rzeszów. Po kilkumiesięcznych staraniach oraz przeprowadzonej ekspertyzie Zarządca rzeszowskiej Plazy zmobilizował pozostałych współwłaścicieli odcinka drogi do wykonania remontu.
Remont ul. Geodetów na odcinku obok CH Plaza Rzeszów poprzedziły wielomiesięczne negocjacje z wszystkimi właścicielami drogi. Oprócz rzeszowskiej Plazy - inicjatora remontu - jest jeszcze 5-ciu właścicieli. Rozmowy miały na celu ustalenie zakresu kompleksowego remontu odcinka drogi, na który narzekali klienci.

Naprawą nawierzchni zajmie się przedsiębiorstwo MOLTER, które rozpocznie prace w poniedziałek 16 sierpnia punktualnie o godz. 7:00.

Długo wyczekiwany remont fragmentu ul. Geodetów to efekt starań zarządcy CH Plaza Rzeszów. Jak tłumaczy Radosław Jamrozik, Dyrektor Centrum blisko cztery lata trwały rozmowy i próby porozumienia się z wszystkimi sąsiadami w kwestii remontu.

- Niestety tak jak to często bywa, droga leży na sześciu działkach. Każdy właściciel ma swój proporcjonalny udział, dlatego zaproponowaliśmy, żeby każdy pokrył koszty remontu tylko fragmentu, którego jest właścicielem. Przygotowanie prac poprzedziły dokładne badania i ekspertyzy laboratoryjne, które zleciło nasze Centrum. Po pracochłonnych negocjacjach udało się porozumieć ze wszystkimi sąsiadami w kwestii remontu i zakresu prac na wspólnym odcinku ul. Geodetów. Dzięki temu 16 lipca droga zostanie zamknięta, a ekipa remontowa rozpocznie prace. Wszystko potrwa maksymalnie pięć dni, ale jest to konieczne, żeby nowa droga wyglądała dobrze i nie wymagała napraw przez przynajmniej 10 najbliższych lat - wyjaśnia Radosław Jamrozik, Dyrektor CH Plaza Rzeszów.

Niestety wykonanie wszystkich prac niezbędnych przy tego typu naprawach wymaga całkowitego wyłączenia drogi z ruchu samochodowego. Utrudnienia potrwają pięć dni do 20 sierpnia 2021 r. Remont czasowo utrudni klientom CH Plaza Rzeszów możliwość korzystania z parkingu, ale cały czas dostępny pozostanie parking główny obok hipermarketu E.Leclerc.

Na czas remontu w CH Plaza Rzeszów będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu nie tylko dla klientów, ale także najemców i dostawców. Wyznaczone zostały tymczasowa miejsca dostaw i trasy, którymi można bezpiecznie zaopatrzyć sklepy.