Rzeszowska policja zatrzymała 38-letnię kobietę podejrzaną o zabójstwo. Miała ona ugodzić swojego znajomego nożem w szyję.
W niedzielę 15 sierpnia, około godz. 14.30 rzeszowscy policjanci zostali wezwania na ulicę Olbrachta, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych miało dojść do ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli leżącego mężczyznę. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Jak się okazało, 28-latek został ugodzony w szyję. Na miejscu niezwłocznie rozpoczęto czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Policyjni pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. W czynnościach na miejscu uczestniczył także biegły z zakresu medycyny sądowej.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia oraz zatrzymali trzy osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. To mężczyźni w wieku 52 i 69 lat oraz 38-letnia znajoma zmarłego. Mężczyźni, w domu, gdzie doszło do zdarzenia, wynajmowali pokoje. Wszyscy byli pijani.

Zebrane w sprawie materiały funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, gdzie zostało wszczęte w sprawie śledztwo. Z ustaleń policji wynika, że 38-latka podczas kłótni zadała mężczyźnie cios nożem w szyję. W wyniku odniesionych obrażeń, 28-latek zmarł. Prokurator przedstawił kobiecie zarzut zabójstwa, natomiast mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

We wtorek, prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.