Od końca wojny minęło sporo czasu, ale wciąż odkrywane są kolejne jej pozostałości. Tym razem mężczyzna odkrył skrzynkę z pociskami artyleryjskimi. Dokonał tego odkrycia przypadkiem.

Przypadkowe znalezisko z czasów II Wojny Światowej


W miniony wtorek, przed godz.10.00, policjanci z Posterunku Policji w Orłach został powiadomieni o tym, że w polach w Buszkowiczkach podczas prac polowych mieszkaniec Bolestraszyc wykopał skrzynkę przeładunkową. W środku znajdowało się 12 pocisków artyleryjskich, pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

O znalezisku powiadomiono saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli i usunęli pociski. Przy okazji tego zdarzenia mundurowi tłumaczą, jak należy zachować się w podobnych przypadkach:

-Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.