Międzynarodowy gang wyłudzał luksusowe auta. W wyniku działań zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano mienie warte ponad 2 mln złotych! Na trop zorganizowanej grupy przestępczej wpadli mundurowi z Podkarpacia.

Fałszowali dokumentację i wywozili luksusowe auta na Ukrainę


Sposób działania przestępców był skomplikowany i długo pozostawał niewykryty. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskich instytucji finansowych, które świadczą usługi w zakresie finansowania leasingu przy zakupie pojazdów. Za pomocą sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie.

8 firm poniosło straty ponad 4 000 000 złotych! Jak zatrzymano proceder?


W wyniku działalności grupy, 8 instytucji finansowo-leasingowych poniosło straty w wysokości ponad 4 milionów złotych. Na pierwszy trop gangu wpadli:

  • funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce,

  • policjanci z Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego,

  • policji oraz prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Do zatrzymania przestępczej działalności grupy przyczynili się także ukraińscy funkcjonariusze z Zarządu ds. Dochodzeń Strategicznych Głównego Zarządu Narodowej Policji we Lwowie. Pomogli oni w ustaleniu wszystkich okoliczności działalności gangu.

Zatrzymania na terenie 3 polskich województw i Ukrainy!


Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przeprowadzili działania w Polsce i na terenie Ukrainy. W kraju wykonywano czynności na terenie 3 województw:

  • podkarpackiego,

  • śląskiego,

  • zachodniopomorskiego.

Podczas międzynarodowej operacji zatrzymano 6 osób, obywatela Ukrainy i 5 Polaków. 4 z nich podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wyłudzone towary. Czy udało się je odzyskać?


W efekcie podjętych działań przez BiOSG, CBŚP, PR przy zaangażowaniu i współpracy ukraińskich funkcjonariuszy ze Lwowa, udało się odzyskać 6 samochodów osobowych wartych blisko 2 mln zł.

Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt m.in. urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory. Łączna wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę ponad 2 milionów złotych.

Finał międzynarodowej akcji zatrzymań


W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów.

Dodatkowo decyzją sadu 3 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Należy jednak pamiętać, że sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.