Dwie osoby zostały ranne na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Wyżne na DK19. Droga jest całkowicie zablokowana.
W poniedziałek 23 sierpnia około godz. 8.40 w miejscowości Wyżne (powiat strzyżowski) na drodze krajowej nr 19 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego. Na ten moment droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godzin.

Aktualizacja

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca opla, 64-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Barwinka, na mokrej nawierzchni zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się z ciągnikiem siodłowym marki DAF z naczepą, którym kierował obywatel Białorusi.

W wyniku zdarzenia ranne zostało małżeństwo, które jechało samochodem osobowym. Kobieta została przetransportowana do szpitala karetką, zaś mężczyznę podjął śmigłowiec LPR.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Od kierowcy osobówki została pobrana krew do badań.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności wyjaśniające.

Aktualizacja, godz. 10.48

Strażacy z OSP Wyżne wahadłowo kierują ruchem.

Ewentualny objazd miejsca zdarzenia przez Strzyżów lub Glinik Charzewski i Połomię.

Aktualizacja 13.05
Droga ponownie została całkowicie zamknięta. Ciężki sprzęt wyciąga ciężarówkę z rowu.

Aktualizacja 14.31
Napisały do nas osoby, które były na miejscu zdarzenia. Jedna z nich twierdzi, iż winnym spowodowania wypadku jest kierowca TIR-a. - Kierowca tira powiedział, że naczepa zaczęła "tańczyć" i zjechał w opla. - Pisze do nas osoba, która była na miejscu zdarzenia. Miał zupełnie łyse opony na ciągniku - informuje nas inna osoba.

Według informacji podanych przez policję przebieg wypadku był jednak inny.

Dziękujemy za informacje przekazane przez internautów, jednak sprawa wydaje się być skomplikowana i na obecnym etapie wiążące są dla nas informacje uzyskane od policji.

Aktualizacja, godz. 16.50

Obecnie na trasie ruch odbywa się w sposób wahadłowy.

Aktualizacja, godz. 19.
TIR został wyciągnięty z rowu.Na trasie nie ma już utrudnień, ruch odbywa się normalnie.~Jestem na miejscu

23-08-2021 16:30 2 1

Inspekcja Transportu Drogowego zczytala tachograf kierowcy tira i wyszlo 69 km/h na drodze o limicie 50. Odczytali rowniez nagranie z kamery kierowcy tira i na nagraniu widać, ze ciezarowka wpadla w poslizg. Prace nad wyciagnieciem ciezaroeki nadal trwaja, utrudnia pogoda i mokra ziemia w rowie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.