Mateusz Maciejczyk został oficjalnie nowym radnym Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Jolantę Kaźmierczak.
Przypomnijmy, jeszcze w lipcu Jolanta Kaźmierczak została oficjalnie nowym wiceprezydentem miasta Rzeszowa. W związku z tym faktem wygasł jej mandat jako miejskiego radnego.

Mateusz Maciejczyk nowym radnym Miasta Rzeszowa. Kim on jest?

Wobec tego faktu jej miejsce zajęła osoba, która zdobyła drugi w kolejce najlepszy wynik po niej. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych w 2018 jest to Mateusz Maciejczyk. Kim on jest?

Działalność na rzecz mieszkańców i Miasta Rzeszowa podjął jeszcze w 2003 r. jako organizator eventów i imprez sportowych dla młodzieży, w oparciu o współpracę z Urzędem Miasta i pozyskiwanymi sponsorami. Wtedy to przystąpił do związku Młodzieży Wiejskiej "Wici", gdzie współtworzył miejskie ramie tej organizacji. W wieku 19 lat został wybrany przez mieszkańców osiedla „Baranówka” do samorządowej Rady Osiedlowej jako Przewodniczący, a od 2016 r. ponownie pełnił tę funkcję.

Mateusz Maciejczyk od 2005 roku jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, jak sam mówi w Radzie Miasta Rzeszowa chce wyciągnąć Zielony Sztandar. Maciejczyk to bowiem były Prezes Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie, aktualnie jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego PSL i członkiem Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie. Za lata działalności został odznaczony złotą koniczyną.

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował do Rady Miasta Rzeszowa z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu 1 obejmującym osiedla: Miłocin, Baranówka, Generała Władysława Andersa, Króla Stanisława Augusta, Krakowska-Południe, Franciszka Kotuli, Przybyszówka, Bzianka. Zdobył 790 głosów.

Mateusz Maciejczyk urodził się, wychował i mieszka na Osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Uczęszczał do SP nr 25. Ukończył II LO. Ma 35 lat, od 8 lat jest szczęśliwym mężem Pauliny, a od 5 lat ojcem Hanny.