Już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia Stowarzyszenie INPRO wspólnie z Fundacją Rzeszowską zaprasza nad Wisłok, do Kwadratu Kultury, na międzynarodowy piknik pod hasłem "Summer Hangout 2020".
"Summer Hangout 2020" jest to impreza zainicjowana przez 16-tu międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy tegoroczne lato spędzają w Rzeszowie w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności.

Piknik to nie tylko zwieńczenie ich pobytu, ale również okazja dla rzeszowian, by poznać kulturę różnych rejonów świata, przełamać bariery językowe, stereotypy i po prostu ciekawie spędzić popołudnie - mówi Joanna Leśniakowska, Koordynator Projektów Edukacyjnych INPRO.

Summer Hangout 2020
Wolontariusze projektów INPRO

W programie między innymi:
- prezentacje, quizy, gry i zabawy pomagające odkryć kraje pochodzenia wolontariuszy: Ukraina, Pakistan, Azerbejdżan, Hiszpania, Bułgaria i Wietnam,
- punkt informacyjny na temat międzynarodowych możliwości dla młodzieży i dorosłych, jakie oferują m.in. programy Erasmus Plus czy Europejski Korpus Solidarności,
- "kids corner", czyli strefa z animacjami i zabawami dla najmłodszych,
- strefa sportu i tańca, w tym m.in. warsztaty z jogi, badminton, przeciąganie liny oraz tradycyjne tańce z Azerbejdżanu, Pakistanu oraz Hiszpanii. - warsztaty fotografii cyjanotypowej.

Podsumowaniem pikniku będzie koncert lokalnych i zagranicznych muzyków, którzy wykonają cover'y popularnych piosenek.

Wydarzenie odbędzie się nad Wisłokiem, na Kwadracie Kultury przy zaporze od strony Podwisłocza.

Wstęp wolny. Impreza odbędzie się w godzinach 14.00 - 20.00
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Rzeszowska oraz Kwadrat Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.