Już po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy, który opracowałby projekt tężni solankowej na osiedlu Miłocin w Rzeszowie. Powód był ten sam co poprzednim razem.
Rzeszowski ratusz już po raz drugi unieważnił przetarg na opracowanie projektu powstania tężni solankowej na osiedlu Miłocin. Poprzednim razem także nie udało się wyłonić wykonawcy, ponieważ złożone oferty były za wysokie, a miasto nie zamierzało dokładać pieniędzy.

Fiasko drugiego podejścia do projektu tężni solankowej na osiedlu Miłocin

Pod koniec lipca jednak Urząd Miasta Rzeszowa podjął drugą próbę do znalezienia wykonawcy tej inwestycji.

Jednak tym razem do ratusza spłynęła zaledwie jedna oferta, ale jej cena stanowczo przekraczała zakładane przez ratusz koszty. Miasto bowiem chciało przeznaczyć na tę inwestycję 8 251,76 zł, z kolei firma Lege Artis Łukasz Wyka z Lublina zażyczyła sobie za wykonanie tego projektu aż 34 317,00 zł.

Zatem władze miasta nie zamierzały dokładać pieniędzy do wykonania tego projektu. Warto zaznaczyć także, że powstanie tężni solankowej na osiedlu Miłocin znalazło się w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok.

W założeniach tężnia ma być oświetlona i wyposażona w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu będą ustawione ławki. Do zadań wykonawcy w ramach zagospodarowania terenu będzie należało także zaprojektowanie przebudowy terenu wraz zieleńcem i układem komunikacji wewnętrznej a także budowy niezbędnych sieci, instalacji i przyłączy. Nawierzchnia wokół tężni będzie mineralno-żywiczna. Częścią zadania będą także nasadzenia ozdobnych bylin i krzewów. Przestrzeń ta stworzy strefę relaksacyjno-zdrowotną, dostępną dla mieszkańców. Na terenie parku powstanie także monitoring.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.