Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Cmolas na Podkarpaciu. Kierujący audi zderzył się tam 12-latkiem na przejściu dla pieszych.
Do zdarzenia doszło w środę 1 września po godz. 17, w Cmolasie, na drodze krajowej nr 9. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi, 32-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, zderzył się z przejeżdżającym na rowerze przez przejście dla pieszych 12-latkiem. Ranny chłopiec trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, chłopiec przejeżdżał przez przejście dla pieszych obok innego 12-latka, który prowadził rower. Drugi chłopiec nie odniósł obrażeń. Obydwaj są mieszkańcami gminy Cmolas. Kierujący audi był trzeźwy, w wyniku zderzenia nie został ranny.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i uczestniczących pojazdów. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy audi. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności wypadku.