Konferencja "Potrzebni Rodzice Zastępczy" odbędzie się 7 września 2021r., w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei w godz. 10.00 do 14.00.
Będzie to konferencja promująca rodzinną pieczę zastępczą, połączona z oficjalną premierą filmu “Potrzebni Rodzice Zastępczy” realizowanego przez TPD oddz. w Krośnie, w partnerstwie z PCPR-ami i MOPR-em z woj. podkarpackiego, spotkanie z autorami i reżyserem filmu “JEŻ” Katarzyny Kotowskiej oraz wystawą fotografii “Mam z córkami” - Czy widać różnicę między mamą zastępczą a mamą?”

Celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat roli rodziny w procesie rozwoju dziecka. Działanie ma na celu promocję rodzicielstwa zastępczego, podniesienie świadomości społecznej w zakresie planowania oraz funkcjonowania rodziny, wartości zastępczej pieczy rodzinnej, docenienie pracy rodziców zastępczych, podniesienie prestiżu rodziny zastępczej, pokazanie wartości rodziny w wychowaniu dziecka. Nawiązywanie relacji społecznych w celu pozyskiwania rodzin i osób na nowe rodziny zastępcze oraz budowanie kapitału potencjalnych kandydatów i pokazanie możliwości pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Wojewódzka Konferencja Potrzebni Rodzice Zastępczy
Wojewódzka Konferencja Potrzebni Rodzice Zastępczy


- Nasza Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci utrzymuje się głównie z darowizn, które wykorzystujemy na pomoc naszym podopiecznym. Nie proszę o wiele, wystarczy drobny gest. Proszę o przesłanie 10 zł dziesiątego dnia każdego miesiąca. Jest to nasza akcja nazwana "Dycha na dziesiątego", która ma zachęcić do utworzenia zlecenia stałego i wsparcia nas drobną dla Ciebie kwotą, która dla nas jest już bezcenna i pozwoli nam dalej pomagać dzieciom i ich rodzinom. Taką darowiznę można odliczyć od podatku. - Mówi Jadwiga Janicka z Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci.

Przelewu można dokonać na następujące dane:

Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci ul. Kopalniana 2

38-400 Krosno 40 8642 1083 2002 8330 0877 0001

Tytułem "Darowizna"

Z góry bardzo dziękuję za okazane serce!