Przedstawiciele wodnych oddziałów policji podsumowali tegoroczny sezon wakacyjny nad jeziorem Tarnobrzeskim. W tym czasie wylegitymowali prawie 400 osób, podejrzanych o nieodpowiednie zachowanie na tym obiekcie.

Policyjna służba przy jeziorze Tarnobrzeskim


Tarnobrzescy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim, pełnili służbę zarówno na wodzie jak i na brzegu. Patrolowali rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, quady i najnowocześniejsze łodzie.

Jezioro Tarnobrzeskie - wakacyjne statystyki


Policyjni wodniacy przeprowadzili nad Jeziorem Tarnobrzeskim 138 interwencji na wodzie, wylegitymowali 379 osób, przeprowadzili jedną akcję ratunkową, skontrolowali 97 obiektów pływających, 121 osób, które usiadły za sterami jednostek pływających zostało poddanych kontroli na stan trzeźwości. Policjanci nałożyli 80 mandatów.

Oprócz codziennych zadań wodniacy udzielali pomocy jednostkom pływającym. Kontrolowali rejony zagrożone kłusownictwem.

W tegorocznym sezonie letnim nad Jeziorem Tarnobrzeskim było bezpiecznie. Nikt nie utonął. Nie było również żadnych rannych osób.