Ponad 260 tys. zł jest już na koncie zrzutki wspierającą działalność Grzegorza Brauna. W minionym tygodniu poseł został surowo ukarany po słowach "Będziesz Pan wisiał".
Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu po raz kolejny w Sejmie RP doszło do skandalicznej sytuacji, w której główną rolę odegrał nie kto inny jak oczywiście Grzegorz Braun. Podczas czwartkowej debaty rzeszowski poseł wyszedł na mównicę i zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami "Będziesz Pan wisiał".

- Niech pan Bóg ma nas w opiece, póki za tę dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, a ławie rządowej. Akt oskarżenia mam nadzieję, że przed trybunałem, kiedy wróci Rzeczpospolita całą swoją mocą, całym swoim majestatem ten akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysiącach zgonów nadmiarowych - powiedział Grzegorz Braun.

Po tych słowach na sali plenarnej zawrzało, a politycy pozostałych opcji "rzucili się" w obronę ministra zdrowia. Z kolei Grzegorz Braun został dotkliwie ukarany. Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent oznacza, że poseł straci 38 479,92 zł brutto (6.413,32 x 6 miesięcy). Także przez kolejne 6 miesięcy Braun nie będzie pobierał także diety poselskiej, co oznacza 24 049,98 zł brutto (4.008,33 zł x 6 miesięcy) mniej w portfelu polityka. W sumie Braunowi koło nosa przejdzie więc 62 529,9 zł.

Prokuratura wszczyna śledztwo wobec Grzegorza Brauna

Na reakcję ministra Niedzielskiego nie musieliśmy długo czekać.

- W piątek 17 września roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Marszałka Sejmu RP - Pani Elżbiety Witek o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w czasie drugiego dnia obrad 37. posiedzenia Sejmu RP IX Kadencji - przekazał PAP prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W piątek także minister zdrowia Adam Niedzielski złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w czwartek w Sejmie krzyknął pod jego adresem: "będziesz pan wisiał".

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Prokuratura wszczyna śledztwo wobec Grzegorza Brauna

W Internecie ruszyła zbiórka na pomoc dla Grzegorza Brauna

Z kolei kilka dni temu w sieci ruszyła zbiórka, która miała na celu uzbieranie min. 90 tys. zł pozwolą na wsparcie publicznej działalności Grzegorza Brauna, jakże ważnej w tym krytycznym okresie dla Polski i Polaków.

- Jest zmorą większości sejmowej i tzw. totalnej opozycji, stąd ta bezprecedensowo wysoka kara nałożona na niego przez Prezydium Sejmu, która jest próbą utrudnienia i ograniczenia jego parlamentarnej i publicznej aktywności. Nie pozwólmy na to! Nie bądźmy obojętni na to, co spotkało człowieka walczącego z tak wielką determinacją o nasze prawa i naszą wolność! - piszą na stronie zbiórki organizatorzy.

Jednak już teraz wiadomo, że cel został osiągnięty. Na koncie zbiórki jest już ponad 260 tys. zł. Zebrana nadwyżka pieniędzy ma być przeznaczona na gromadzenie materiałów do projektu nazwanego przez posła "NORYMBERGA 2.0".

- W najbliższych dniach wraz z zespołem prawników przedstawię projekt spożytkowania tych zasobów na działania służące gromadzeniu użytecznych procesowo dowodów przestępstw i zbrodni popełnianych w zw. z COVID-19 – projekt pod roboczą nazwą: NORYMBERGA 2.0 - napisał Grzegorz Braun.

Link do zbiórki znajdziecie Państwo tutaj: Wsparcie działalności Grzegorza Brauna