W dniu 23 września 2021 odbyła się konferencja przedstawicieli Ruchu Polska 2050 dotycząca uchwały anty-LGBT przyjętej w maju 2019 przez radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Podkarpaccy działacze ruchu Polska 2050 na dzisiejszej konferencji wezwali radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego do uchylenia tej szkodliwej, ich zdaniem uchwały, na sesji sejmiku w najbliższy poniedziałek.

- Tak zwana uchwała anty-LGBT postawiła mieszkańców naszego województwa w złym świetle w oczach polskiej i europejskiej opinii publicznej. Coś, co w zamiarze autorów uchwały miało chronić rodziny w rzeczywistości bezpośrednio im szkodzi - powiedział Krzysztof Stańko, jeden z liderów Polski 2050 "Przez nieodpowiedzialne zachowanie lokalnych elit politycznych Województwo Podkarpackie może stracić 24 mln Euro. Zamiast troszczyć się o materialny dobrobyt mieszkańców, samorząd ideologicznie ich dzieli- dodała Anna Skiba Radna Miasta Rzeszowa z ramienia Polski 2050.

Wczoraj z podobnej uchwały wycofał się Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Nad wycofaniem uchwały anty-LGBT w dniu 27 września br. debatował będzie również Sejmik Województwa Małopolskiego oraz Lubelskiego.

W opinii Polski 2050 jest to najlepszy moment do działania w Sejmiku podkarpackim, by nie pozostać jako ostatni bastion nietolerancji w Polsce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.