Tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021 otrzymał Rzeszów za zrealizowanie inwestycji „Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój”. Jej wartość wyniosła 80 913 814 zł.
Katowice, Poznań, Rzeszów, Ruda Śląska, Toruń, Opole, Kielce, Gdańsk, Nowy Sącz, Świnoujście - projekty w tych miastach otrzymały wyróżnienia w ramach Top Inwestycji Komunalnych 2021.

Zwycięzcy zostali wyróżnieni we wtorek 21 września podczas gali towarzyszącej 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress) i 6. European Tech and Start-up Days w Katowicach. W ramach jubileuszowej 10. edycji nagrodzono także laureatów za najlepsze inwestycje ostatniej dekady.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę serwisu portalsamorzadowy.pl, ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

- W tym roku konkurs odbywa się po raz 10. Przez te wszystkie lata nagrodzonych zostało wiele projektów modelowych, które wyznaczyły trendy na kolejne lata. Chciałem podziękować samorządom, które tak licznie zgłaszają się do konkursu. Brawa należą się także Radzie Konsultacyjnej, która co roku podejmuje trud wyboru najlepszych oraz brawa dla czytelników, którzy tak licznie oddają głosy na nominowane projekty. W tym roku w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021 oddano 19 tys. głosów - powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu portalsamorzadowy.pl

Tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021 otrzymało Miast Rzeszów za zrealizowanie inwestycji „Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój”.

Projekt ”Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój w Rzeszowie" (w ramach projektu: Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Rzeszowa poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej - etap I) pozwolił na uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na dzielnicy Rzeszowa – Budziwój.

Powstało 27 km kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i wylotami do odbiorników, 22 zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności ok. 8508 m sześc. z systemem inteligentnego sterowania, przebudowano też rowy odwadniające. Wartość inwestycji wyniosła 80 913 814 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.