Od poniedziałku 25 października w siedzibie Urban Lab będą odbywać się dyżury specjalistów z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Podczas spotkań będzie można porozmawiać o 5 politykach zawartych w studium.
Przypomnijmy, od poniedziałku 11 października do czwartku 21 października projektanci Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa spotykali się z mieszkańcami poszczególnych osiedli. Ich tematem będzie koncepcja nowej edycji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stolicy podkarpacia.

W ciągu 10 dni pracownicy Biura odbyli łącznie 16 spotkań z mieszkańcami 32 osiedli. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Porozmawiajmy o studium. 16 spotkań BRMR z mieszkańcami Rzeszowa

- Wzięło w nich udział ponad pół tysiąca mieszkańców. Cieszymy się bardzo z tak licznej obecności, ponieważ aktywność obywateli oraz zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne. Liczymy na to samo podczas zbliżających się spotkań w Urban Labie - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Porozmawiajmy o studium. Czas na spotkania tematyczne w rzeszowskim Urban Lab

Z kolei od poniedziałku 25 października do piątku 29 października godzinach 9:00-17:00 zapraszamy mieszkańców do siedziby Urban Lab przy ul. 3-go Maja 13, gdzie będą odbywać się dyżury specjalistów z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podczas spotkań będzie można porozmawiać o 5 politykach zawartych w studium:
  • transport i komunikacja

  • walory i jakość przestrzeni

  • środowisko i odporność na zmiany klimatu

  • mieszkańcy i infrastruktura społeczna

  • gospodarka

Z kolei na prośbę mieszkańców, w czwartek 28 października dyżur będzie wydłużony do godziny 18:00.