Po dziewięciu dniach akcji ratowniczej udało się uwolnić kotka, który utknął w jej z rur ciepłowniczych na terenie Rzeszowa. Zaangażowanych w nią było wiele osób.
Przypomnijmy, w sobotę 30 października władze rzeszowskiego ratusza osobiście włączyły się w akcję ratowniczą kotka, który utknął w jednej z rur ciepłowniczych w mieście.

Zobacz moment wydobycia kotka:Akcję osobiście zaczął nadzorować także prezydent Konrad Fijołek. - Od siedmiu dni robimy wszystko, aby zwierzę uratować. Pomagają również pracownicy Schroniska dla zwierząt Kundelek i mieszkańcy Rzeszowa. Służby są w stałym kontakcie z prezydentem Rzeszowa, który osobiście koordynuje działania - mówiła Marzena Marzena Kłeczek-Krawiec, Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa.

kotek w rurze Rzeszów
Monitor kamery wizyjnej, użytej do zlokalizowania uwiezionego kotka


Służby ustaliły miejsce pobytu kotka


Z kolei w poniedziałek 1 listopada udało się ustalić dokładnie miejsce, w którym zwierzę przebywa. Pomogła w tym specjalistyczna kamera, którą udostępniło rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Kotek znajduje się głęboko (ok. 10 metrów) pod nasypem kolejowym, pod którym przebiega ciepłociąg, pomiędzy rurą ciepłowniczą a stalowymi elementami zabezpieczającymi instalację - informuje prezydent w swoich mediach społecznościowych

kotek w rurze Rzeszów
Wolontariusze i uratowany kotek


Sukces akcji ratowniczej. Kotek został uwolniony


Natomiast niespełna dzień później, bo we wtorek 2 listopada tuż po godz. 13 udaliśmy się z naszą internetową kamerą na miejsce akcji ratunkowej. W trakcie naszej rozmowy na żywo pracującym na miejscu wolontariuszom i służbom udało się uwolnić zwierzę.

- Kotka udało się wydostać dziś, niedługo po południu. Jest on w dobrej kondycji - trafił pod opiekę Fundacji Felineus. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję niesienia pomocy zwierzakowi - wolontariuszom, pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Państwowej Straży Pożarnej, strażakom ochotnikom z OSP Słocina, Załęże, Zalesie, policji, straży miejskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa.

Obejrzyj całą naszą relację na żywo z akcji uratowania kotka!