Ruszyła specjalna akcja szczepień przeciwko COVID-19 skierowana do studentów i pracowników Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Z oferty szczepień na terenie Uczelni skorzystało 98 osób.
We wtorek 9 listopada 2021 r. przed budynkiem WSIiZ pojawił się szczepionkobus, w którym wszyscy chętni mogli przyjąć dawkę preparatu Pfizera lub Johnson&Johnson. Akcja szczepień została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Centrum Medycznym Medyk.

szczepionkobus na WZiS


- Akcja szczepień cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w tym także wśród studentów obcokrajowców. W kolejce ustawiły się nie tylko osoby mieszkające w Rzeszowie, lecz także ci, którzy na zajęcia dojeżdżają z odległych krańców województwa. Studenci, którzy o akcji dowiadywali się od Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych, podkreślali, że dla nich była to świetna okazja, aby zaszczepić się omijając trudności związane z nieznajomością języka polskiego lub formalnościami związanymi z rejestracją na szczepienia - mówi Dmytro Shcherbak, Konsultant ds. studenckich z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.

kolejka na szczepienia na WZiS


Z uwagi na duże zainteresowanie akcja szczepień będzie kontynuowana. Już w piątek 19 listopada na terenie Uczelni znów pojawi się możliwość wykonania szczepień przeciwko COVID-19. Szczepienie będzie możliwe w budynku WSIiZ (wejście do segmentu H) przy ulicy Sucharskiego 2, w godz. od 10.00 do 16.00.