W poniedziałek w Rzeszowie rozpoczęła się akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. #AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
W Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok potrzebujący mogą korzystać w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, która znajduje się przy ul. Styki 21.

W okresie zimowym na terenie Rzeszowa uruchamiane są dodatkowe punkty wydawania ciepłych posiłków. W ubiegłych latach były to punkty stacjonarne. W tym roku, w związku z pandemią COVID-19, dodatkowe punkty stacjonarne zostały zastąpione tzw. Autobusem Ciepła, który w okresie od 15 listopada do 15 marca, każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku) pojawia się w czterech punktach Rzeszowa.

darmowe posiłki dla bezdomnych


Pierwszy z przystanków Autobusu Ciepła, z którego rozdawane są darmowe posiłki, znajduje się na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od godz. 10.30 do 11.30.

Kolejny przystanek znajduje się przy ul. Orlej 17 (parking Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej - godz. Od 11.50 do 12.50). Trzecim przystankiem jest parking przy hali na Podpromiu (13.10-14.10), ostatnim parking przy Parku Papieskim (14.30-15.30).

autobus ciepła