Port Lotniczy w Jasionce otworzył nową wakacyjną siatkę połączeń. W lecie 2022 roku będzie można polecieć do nowych, atrakcyjnych destynacji jak Fuerteventura, Majorka i Madera.
Z Rzeszowa na przyszłoroczne wakacje z ITAKĄ będzie można polecieć nie tylko do tradycyjnych, cieszących się szeroką popularnych krajów jak Turcja (Antalya), Bułgaria (Burgas), Grecja (Rodos) i Albania (Tirana), ale także do nowych, atrakcyjnych destynacji jak Fuerteventura, Majorka i Madera.

- Cieszę się, że wspólnie z Itaką otwieramy nowy rozdział w historii wakacyjnych lotów czarterowych z Rzeszowa. Standardową ofertę obejmującą połączenia z Bułgarią, Turcją, Grecją, a ostatnio również Albanią, rozszerzamy o destynacje dotąd niedostępne bezpośrednio z Jasionki, a oczekiwane przez coraz większą liczbę pasażerów. Chcemy być lotniskiem pierwszego wyboru dla całej Polski południowo-wschodniej, dlatego nie tylko poszerzamy siatkę połączeń, ale także podnosimy standard obsługi klienta, szczególnie troszcząc się o rodziny z małymi dziećmi - dodał Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Swojego zadowolenia nie ukrywał także Władysław Ortyl. Zdaniem marszałka województwa podkarpackiego Większy ruch pasażerski oznacza wyższe przychody oraz bardziej efektywne wykorzystanie przepustowości lotniska.

- Jego lokalizacja na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S-19 gwarantuje, że nowe kierunki przyciągną pasażerów nie tylko z Podkarpacia, ale także z Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Ciesząc się z nowych możliwości podróżowania, nie możemy zapominać o wyzwaniach związanych z pandemią, dlatego zachęcam do jak najszerszego korzystania z programu szczepień - dodał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.