Rzeszowscy radni dali zielone światło na utworzenie nowego przedszkola oraz szkoły. Placówka powstanie na osiedlu Drabinianka.
Przypomnijmy, obecnie na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie trwa budowa nowoczesnego przedszkola oraz szkoły. Na dokończenie tej inwestycji w miejskim budżecie przeznaczono na przyszły rok około 22 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Potężne pieniądze na inwestycje oświatowe w Rzeszowie

Kompleks ten powstanie przy ulicy Kwiatkowskiego 121a. Łącznie będzie tam miejsce dla 750 dzieci, przy czym 450 przewidziano dla uczniów, a 350 dla przedszkolaków.

Rzeszowscy radni za utworzeniem nowej placówki


Z kolei na ostatniej sesji rady miasta radni wyrazili zgodę na utworzenie tego właśnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, który miałby się składać Szkoły Podstawowej nr 37 oraz Przedszkola Publicznego nr 47.

Szkoła jest na razie co prawda w fazie budowy, ale miasto chce, żeby zaczęła ona działać od 1 września 2022 roku. Rekrutacja zaś miałaby ruszyć od 1 marca.

Swoim obwodem miałby on obejmować takie ulice jak: Alternatywy, Brzechwy, Dębinowa, Gombrowicza, Gościnna, Iwaszkiewicza, Jachowicza, Jana Pawła II (nr. nieparzyste od 1 do 113, nr. parzyste od 2 do 76), Koło, Kownackiej, Kwiatkowskiego (nr. nieparzyste od 63 wzwyż, nr. parzyste od 40 wzwyż), Leśmiana, Lotosowa, Makuszyńskiego, Miejska (nr. od 1 do 27), Miłosza, Papieska, Piaskowa, Podmiejska, Senatorska (nr. nieparzyste od 1 do 155, nr. parzyste od 2 do 136), Św. Antoniego, Zastruże oraz Za Strugiem.

Utworzenia tej placówki wydaje się bardzo istotne, ponieważ miałaby ona przyjąć wszystkie dzieci mieszkające na tamtym terenie.