Miejscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwko głosowało zaledwie dwóch radnych.
Przypomnijmy, we wtorek 30 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z jej głównych punktów były zmiany w planowanym budżecie stolicy Podkarpacia na 2022 rok. Jednak na tym posiedzeniu padł także inny punkt obrad.

Tadeusz Ferenc został Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa


Oprócz zmian budżetowych rzeszowscy radni zdecydowali na tym posiedzeniu także, czy nadać byłemu już prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

- Tę szczególną godność nadaje się wytrwałemu zwolennikowi dialogu z mieszkańcami Rzeszowa, niestrudzonemu w działaniach związanych z rozwojem i modernizacją miasta, oddanemu pracy na rzecz samorządu, która stanowi niekwestionowany wkład w uksztaltowanie obrazu współczesnego Rzeszowa, wpływając na jego atrakcyjność gospodarczą i społeczną. Szczere zaangażowanie z jakim oddawał się poszerzeniu granic miasta stało się swoistą misją Jego prezydentury, a będąc niekwestionowanym liderem w podejmowaniu inicjatyw zmierzających do uzyskania wysokiego standardu życia, spełniał oczekiwania rzeszowian - czytamy w projekcie uchwały.

Taki wniosek poparło 257 przedsiębiorców, a także dwie uczelnie: Politechnika Rzeszowa oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Uzasadnienie do prezentowanego dokumentu prezentował obecny prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

- Zapewnił miastu szybki i zrównoważony rozwój, wpisując się jednocześnie do grona najwybitniejszych współczesnych prezydentów polskich miast. Była to aktywna, wieloletnia działalność społeczna i samorządowa, charakteryzująca się wysoką skutecznością w osiąganiu zamierzonych celów oraz niezaprzeczalne sukcesy w okresie sprawowania urzędu Prezydenta Miasta stały się swoistym kamieniem milowym na drodze rozwoju Rzeszowa - mówił Konrad Fijołek.

Po uzasadnieniu nie było żadnej dyskusji, a od razu głosowanie. Za było 25 radnych, przeciwko zaledwie dwóch: Jerzy Jęczmionka oraz Mateusz Szpyrka.

Uroczyste nadanie mu tego tytułu odbędzie się zapewne 19 stycznia na uroczystości z okazji 668. urodzi lokacji Rzeszowa.

~Lola

01-12-2021 18:30 3 1

Król jest nagi. Tylko dwóch z PiSu ma honor. Ferenc i Skotnicki w tle wzetki i deweloperzy. Ludzie nie ma uczciwych w tym mieście?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.