Policja interweniowała wobec pijanych rodziców, którzy zajmowali się dwumiesięcznym niemowlęciem. Matka dziecka miała ponad 3 promile, zaś ojciec ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W czwartek 9 grudnia około godziny 14:30, dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie od pracowników ośrodka pomocy społecznej o podejrzeniu sprawowania opieki nad niemowlęciem przez nietrzeźwych rodziców w miejscowości Bykowce. Z relacji zgłaszających wynikało, że chcieli sprawdzić jak sprawowana jest opieka, jednak nie zostali wpuszczeni do domu.

Pijani rodzice opiekowali się swoim dzieckiem


Na początku interweniujący patrol także nie został wpuszczony do środka. Na miejsce wezwana została straż pożarna. Dopiero po poinformowaniu o siłowym wejściu do mieszkania, domownicy otworzyli drzwi.

Od rodziców dziecka czuć było alkohol, a ich zachowanie wskazywało, że mogą być pijani. Przeprowadzone badania wykazało, że 35-letnia matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 41-letni ojciec miał ponad 2 promile.

Teraz opiekunom grozi do pięciu lat więzienia


Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, dwumiesięczna dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania. Informacja dotycząca interwencji podejmowanej wobec pijanych rodziców została przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi czynności pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zgodnie z przepisami art. 160§2 kodeksu karnego - kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.