Od przyszłego roku rodzice w Rzeszowie zapłacą więcej za pobyt swoich dzieci w miejskich żłobkach. Uzasadniano to szalejącą drożyzną w całym kraju.
Niemiłe prezenty na nowy rok sprawiają rzeszowscy radni mieszkańcom miasta. Na wczorajszej sesji Rady Miasta przegłosowano m.in. podwyżki biletów w miejskiej komunikacji. Ceny w nich od lutego pójdą znacznie w górę. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj: Wzrosły ceny biletów autobusów MPK w Rzeszowie

W Rzeszowie pójdą także ceny za pobyt w żłobkach


Jednak na wczorajszej sesji rzeszowscy radni przegłosowali także nowe stawki za pobyt dzieci w miejskich żłobkach. Uzasadniano je rosnącymi kosztami utrzymania i ceny żywności. A zmian w tym zakresie nie było od przeszło dziesięciu lat.

Co ciekawe, w tym aspekcie radni byli wyjątkowo zgodni. Klub PiS, inaczej niż w przypadku podwyżek cen biletów czy parkowania, ochoczo zagłosował za wyższymi opłatami.

- Dobrze, że miasto idzie w kierunku podniesienia standardów. Jakość opieki nad dziećmi ma znaczenie dla rodziców, którzy decydują, gdzie kupić mieszkanie i ulokować swoje życie - mówił radny z klubu PiS, Grzegorz Koryl.

Przypomnijmy, że obecnie rodzice płacą miesięcznie za korzystanie ze żłobka 336 zł opłaty stałej plus 100 zł za wyżywienie. Łącznie wynosi to więc 436 zł.

Z kolei od przyszłego roku opłaty wzrosną do 13 proc. minimalnego wynagrodzenia. Zatem po tych zmianach rodzice zapłacą miesięcznie za pobyt swojego dziecka w miejskim żłobku 511 zł, z czego miesięczna opłata miałaby wynosić 391 zł, z kolei za wyżywienie rodzice by płacili 120 zł.