247 osób jest zakażonych koronawirusem, a 651 jest objetych kwarantanną. Tak przedstawia się sytuacja epidemiczna na 23 czerwca.
Jarosław

Ogółem potwierdzono 79 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 44 pacjentów (z różnych powiatów jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 9 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 25 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 500 osób. W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 5 wyników dodatnich wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 60 osób. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 27 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 18 osób z kontaktu domowego. Na dzień 22.06.2020 kwarantanną obejmuje 19 osób.

Przeworsk

W dniu 21 czerwca PPIS w Przeworsku otrzymał informację o pozytywnym wyniku badania osoby duchownej z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii. W dniu wczorajszym przeprowadzono dezynfekcję kościoła . Świątynia będzie otwarta, ale obsługiwana przez osobę z innej parafii. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii oraz osoby z kontaktu – ogółem 94 osoby. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.Ogółem w Rzeszowie – 29 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 7 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 13 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego). Na dzień 22.06.2020 kwarantanną objęto 46 osób.

Sanok

W dniu 21.06.2020 otrzymano informację o dodatnim wyniku u 2 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Badania osób z kontaktu prowadzone są zgodnie z wytycznymi. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Ustrzyki Dolne

Dotycząca sytuacji z dn.11-14 czerwca br. (pobyt turysty z województwa małopolskiego) w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park” w Stężnicy. Po przeprowadzeniu dochodzenia kwarantanną objęto ogółem 16 osób, Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej. Do dnia 22 czerwca w przeprowadzonych badaniach nie uzyskano wyników pozytywnych.