Z czterech nowych mikrobusów, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami, skorzystają zarówno podopieczni rzeszowskich Domów dla Dziecka i Domów Pomocy Społecznej.
Zakup pojazdów jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowę w sprawie dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał we wrześniu tego roku.

- Otrzymaliśmy środki na bardzo ważny i potrzebny zakup. Chodzi o cztery pojazdy - mikrobusy, przystosowane do przewożenia osób z niepełnosprawnościami. Samochody będą wykorzystywane do przewozu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Domów dla Dziecka na badania lekarskie, a także np. na spotkania, do kina, teatru. Pomogą im w lepszym codziennym funkcjonowaniu - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: "Mieszko", "Dobrawa", "Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. W trzech rzeszowskich DPS-ach mieszka obecnie 473 osoby.

Są to głównie osoby w podeszłym wieku, część z nich jest niepełnosprawna. W trzech Domach dla Dziecka oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr. Henryka Hanasiewicza mieszka 68 dzieci.

W przetargach na zakup czterech mikorobusów, które na swój pokład mogą zabrać dziewięć osób, w tym jedną na wózku inwalidzkim, zwyciężyła firma z województwa małopolskiego, która dostarczy cztery pojazdy marki Ford Transit.

Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł. Dofinansowanie z PFRON, z "Programu wyrównywania różnic pomiędzy regionami III", wynosi 396 tys. zł.

Cztery nowe pojazdy przyjadą do Rzeszowa do końca marca 2022 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.