Przy ul. Krzyżanowskiego na osiedlu Mieszka I powstanie nowy parking. Częścią tej inwestycji będzie m.in. także dobudowa brakującego odcinka chodnika.
O budowę dodatkowych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego wystąpili do Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa mieszkańcy osiedla Mieszka I.

- Prezydent zdecydował o wprowadzeniu tego zadania do budżetu. Na początek zostanie wykonana dokumentacja inwestycji. Przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na pierwszą połowę lutego 2022 roku. Wybrana firma na dostarczenie dokumentacji będzie miała osiem miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zgodnie z zapisami przetargu nowy ogólnodostępny parking (dla 18 pojazdów) ma powstać przy al. Krzyżanowskiego, w rejonie skrzyżowania z łącznikiem prowadzącym do ul. Św. Michała Archanioła.

- Będzie sąsiadował z już istniejącym parkingiem. Ponadto inwestycja obejmie także budowę brakującego chodnika przy skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego z łącznikiem z ul. Św. Michała Archanioła wraz z przejściami dla pieszych oraz budowę i przebudowę zjazdów do przyszłych miejsc parkingowych - dodaje Artur Gernand.