Okres ferii świątecznych to czas, kiedy odpoczywamy również od polityki. Warto w takiej chwili przystanąć i zastanowić się co jest pozytywnego wokół nas. A przy końcu roku warto też dokonać refleksji, co nas zaskoczyło, ale tak pozytywnie. Lub nawet więcej, kto?? Kto nas zaskoczył, zainspirował, dał, jak to młodzież mówi, powera. Więc tym razem nie o polityce, ale o moim naukowym, akademickim świecie. I o osobie z tego świata właśnie. O prof. CH – Małgorzacie Dubis – naukowcu, badaczce młodzieżowych postaw, pedagogu i wielkiej przyjaciółce młodzieży.
Collegium Humanum to międzynarodowa uczelnia kształcąca wszechstronnie, na wielu kierunkach, w trzech miastach w Polsce, w tym również Rzeszowie oraz w Cechach, Słowacji i, jako jedyna europejska, w Uzbekistanie.  I to jest niewątpliwie przywilej dla województwa podkarpackiego. Uczelnia może pochwalić się wieloma sukcesami, na które wpływ ma jej kadra akademicka.

Mianowicie wykładowca podkarpackiej filii tej uczelni, prof. CH Małgorzata Dubis, zdobyła drugie miejsce w etapie podkarpackim ogólnopolskiego Plebiscytu na Podkarpackiego Nauczyciela Roku w kategorii Nauczyciel Akademicki, zdobywając 2262 głosy czytelników. Sama zaś Uczelnia cieszy się takim uznaniem w środowisku, że w tym samym plebiscycie uplasowała się na pierwszym miejscu z tytułem Uczelnia Roku. 

Dlaczego tak się dzieje? Uczelnia dostosowuje swoją ofertę edukacyjną  nie tylko do wymagań i potrzeb rynku pracy, ale również do dzisiejszej rzeczywistości. Wymogi współczesności związane z  życiem pod presją czasu mocno odbijają się na psychice ludzi. Liczne badania wskazują, że zapotrzebowanie na psychologów rośnie i będzie rosło. 

Dlatego władze Uczelni wyszły naprzeciw temu wyzwaniu. Tak oto w rzeszowskiej filii Collegium Humanum został utworzony kierunek Psychologia. Jest to jedyna rzeszowska uczelnia, która kształci w tej dziedzinie. Należy powiedzieć, że w roku akademickim 2020/21 został utworzony również kierunek Pedagogika. A przyszły rok akademicki uczelnia planuje rozpocząć z nowym kierunkiem i specjalnościami.

Na dzień dzisiejszy na uczelni kształci się 1100 studentów ,a wraz z otwieraniem się nowych kierunków liczba ta stale będzie wzrastać. Absolwentów szkół średnich przyciągają bowiem: indywidualne podejście do studenta, przyjazne warunki studiowania oraz oryginalne ścieżki kształcenia przygotowujące do wyzwań dzisiejszego rynku pracy. Collegium Humanum to także kadra dydaktyczna przekazująca nowoczesną i praktyczną wiedzę w sposób przystępny.

A osobowości takie jak prof. CH Małgorzata Dubis, która od zawsze związana jest z naszym pięknym Podkarpaciem, są dlań swoistymi przewodnikami w pasji zdobywania wiedzy a także kreowania siebie, oraz swojej przyszłości. Pani Profesor w swojej pracy badawczej bowiem zajmuje się pedagogiką młodzieży, zachowaniami trudnymi, bada również wartości przyświecające młodemu człowiekowi. Wyróżnienie dla takiego naukowca, jak i uczelni, którą reprezentuje, jest w pełni zasłużone.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.