Trudne sytuacje potrafią jednoczyć. Tak było i w tym przypadku. Agnieszka Chmiel, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy i Anna Kisała, liderka akcji społecznych Stowarzyszenia Polska 2050 w Rzeszowie połączyły siły by pomóc 7-latkowi.
Historia jak wiele innych, jednak jej finał jest szczęśliwy.
Do pierwszej klasy szkoły podstawowej uczęszcza chłopiec z niezamożnej rodziny. Na Mikołajki dzięki pomocy wielu osób udało się wesprzeć rodzinę artykułami spożywczymi oraz chemią domową.

Jednak życie pisze swoje scenariusze i nadszedł ciężki czas dla uczniów. 20 grudnia rozpoczęli naukę zdalną, która jest zmorą rodziców, szczególnie rodzin z małymi dzieci w ciężkiej sytuacji finansowej.

- Wiem jak duże zasięgi mają grupy pomocowe. Dlatego zdecydowałam się wrzucić w media społecznościowe temat tabletu lub laptopa do nauki dla chłopca - mówi Anna Kisała.

- Odzew był natychmiastowy, pisały osoby posiadające sprzęt, ale weryfikując potrzeby - możliwość instalacji platformy TEAMS, dostęp do kamerki i mikrofonu - niestety nie spełniały one parametrów - dodaje liderka.

Nie poddałam się, pisałam z prośbą gdzie tylko mogłam - relacjonuje. Zostałam odesłana do szkoły, by ta zapewniła chłopcu komputer. Wiedziałam, że nie chcę rozwiązać tematu na chwilę, chciałam, aby miał swój własny sprzęt. I wtedy odzywa się Agnieszka Chmiel wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, która zdeklarowała pomoc. Dysponuje laptopem i chętnie go odda - cieszy się Anna Kisala.

Agnieszka Chmiel Nowa Lewica
Laptop przekazany przez Agnieszkę Chmiel


22 grudnia 2021 r. panie umówiły się w biurze Polska 2050 na odbiór sprzętu. I tym razem się udało. Jest sprzęt. Wyczyszczony, sprawny.

W ciężkich chwilach potrafimy się zjednoczyć nawet poza podziałami "partyjnymi". Liczy się dobro drugiego człowieka - mówi Agnieszka Chmiel. Ważne by służył dziecku - dodaje.

Laptop wraz ze skanerem został przekazany 30 grudnia 2021. Radość w oczach dziecka oraz zadowolenie mamy było ogromne. - Razem możemy więcej! - kwitują obydwie panie.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o akcjach społecznych, albo wesprzeć taką inicjatywę zapraszamy na grupę: https://www.facebook.com/groups/500219588090226