Na al. Sikorskiego w Rzeszowie zlikwidowany zostanie buspas prowadzący od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.
Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Wyznaczono je wiosną 2011 roku. Wprowadzone zostały tam testowo, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat. Kolejne wprowadzono wiosną 2015 roku.

Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli.

- Wytyczenie w 2015 roku buspasów było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego, w ramach którego z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej przebudowano m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia - ul. Warszawska, wymieniony został tabor autobusowy, wprowadzono system sterowania ruchem - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Kierowcy jeżdżący al. Sikorskiego wielokrotnie zwracali uwagę, że na buspasie prowadzącym w kierunku Tyczyna dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie w części przed skrzyżowanie z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

- Dlatego też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podjął decyzję o likwidacji buspasa na al. Sikorskiego, prowadzącego od al. Powstańców Warszawy do rejonu skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką. Nastąpi to w ciągu kilkunastu najbliższych dni - dodaje Artur Gernand.

~Mieszkaniec

04-01-2022 10:42 4 3

Przy skrzyżowaniu z Łukasiewicza jest wystarczająco miejsca, żeby przebudować jezdnię i byłoby po kłopocie. Nawet likwidacja buspasa nie zlikwiduje przewężenia, na którym kierowcy dalej będą się gubić.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.