Przy ulicy Zelwerowicza na osiedlu Zalesie w pobliżu Kościoła Rzymskokatolickiego Pw. WNMP zostanie przedłużony chodnik.
Dotychczasowy brak chodnika na jednym z etapów drogi był nazywane, przez mieszkańców osiedla Zalesie, bardzo uciążliwym utrudnieniem w przemieszczaniu się. Jest on bowiem nieodłącznym elementem trasy na przystanek autobusowy "Łukasiewicza pętla".

Przechodni zmuszeni są do pokonania dystansu po błocie lub zimą, po lodzie. W skrajnych warunkach pogodowych mieszkańcy idą jezdnią stwarzając zagrożenie zdrowie i życia zarówno dla siebie jak i kierowców

W piątek 17 grudnia do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, z rąk Szymona Czechowicza, trafiło pismo w sprawie jak najszybszego rozwiązania problemu.

Na odpowiedź z MZD nie trzeba było długo czekać, ponieważ już we wtorek 28 grudnia młody mieszkaniec Rzeszowa uzyskał pozytywną odpowiedź w sprawie chodnika. Możemy dowiedzieć się z niej, że prace zostaną wykonane "w sprzyjających warunkach atmosferycznych".

- Ogromnie cieszę się, że poprzez takie działania mogę ułatwiać życie wielu mieszkańcom […]. Myślę, że ogromne podziękowania należą się zarówno Miejskiemu Zarządowi Dróg w Rzeszowie za szybkie działanie oraz Radnej Annie Skibie za czynną pomoc w tej sprawie. Razem tworzymy lepszy Rzeszów - mówi Szymon Czechowicz młody aktywista i mieszkaniec osiedla Zalesie.