Ranking Perspektywy 2022 już jest! Zestawienie zawiera najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Która szkoła w Rzeszowie znalazła się w rankingu i wypadła najlepiej?
Na podium rankingu znalazły się: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (w kategorii liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (kategoria technikum).

Niestety w pierwszej piętnaste liceów nie ma ani jednego z naszego regionu. W pierwszej "10" nie znalazło się też żadne technikum z Podkarpacia .

Ranking Perspektywy 2021. Która szkoła w Rzeszowie najlepsza?


Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Rzeszowie według rankingu okazało się LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, które zajęło 43 miejsce. To spadek o dziesięć oczek w stosunku do poprzedniego roku.

Kolejna rzeszowska szkoła w rankingu to II Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Lisa -Kuli, które znalazło się na 82 miejscu (awans o 7 oczek w porównaniu do 2021). Wśród techników najwyższą, szesnastą pozycję zajęło Technikum nr 2 (Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy. Z rzeszowskich techników najwyżej na 32 miejscu znalazło się Technikum nr 6 (Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie).

Warto wspomnieć, że rankingach maturalnych oraz szkół olimpijskich w pierwszych piątkach nie ma podkarpackich liceów i techników.

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 24. przygotował miesięcznik "Perspektywy".