To jeden z przełomowych momentów w historii odrodzonego dwa lata temu żużla w Rzeszowie. Walne Zgromadzenie Członków Zarządu podjęto decyzję o przeniesieniu działalności ze stowarzyszenia do spółki akcyjnej.
Powołanie spółki akcyjnej to ważny krok w stronę usprawnienia działań klubu względem zeszłego sezonu. Sporym uderzeniem w rzeszowskim żużlu był rozgłos po walkowerze dla OK Bedmet Kolejarza Opole, który pociągnął za sobą splot kolejnych wydarzeń. Klub zmienił swoje podejście, a ten rok ma być przełomowy.

Więcej na temat tamtego wydarzenia pisaliśmy tutaj: OK Bedmet Kolejarz Opole dostaje walkower w meczu ze 7R Stolaro Stal Rzeszów

Texom Stal Rzeszów przekształca się w spółkę akcyjną


W połowie października władze klubu zaprezentowały strategię rozwoju sportu żużlowego w Rzeszowie na lata 2022-2023. Jednym z jej kluczowych elementów jest awans najpóźniej za rok do eWinner 1. Liga żużlowa.

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo tutaj: STRATEGIA ROZWOJU SPORTU ŻUŻLOWEGO W RZESZOWIE 2022-2032

Kolejnym ważnym punktem tej strategii było powołanie spółki akcyjnej. I tak też się stało. We wtorek 11 stycznia odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Zarządu, na którym podjęte zostały kluczowe i wiążące decyzje dotyczące funkcjonowania Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

- Decyzja została przegłosowana jednogłośnie, co oznacza utworzenie spółki akcyjnej i tym samym przeniesienie działalności klubu ze stowarzyszenia do spółki akcyjnej. Jest to kolejny krok ku realizacji celu, jakim jest awans do 1. Ligi Żużlowej - piszą działacze na stronie klubu w mediach społecznościowych.

Obecny na Walnym Zgromadzeniu Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek w pełni poparł tę decyzję i zadeklarował pomoc w jej utworzeniu. Prezydent pokreślił również, że jako człowiek z Rzeszowa, wychowany niedaleko stadionu i będący kibicem żużla od dziecięcych lat, nie wyobraża sobie, aby Rzeszów nie walczył o najwyższe lokaty nie tylko w 2 lidze, ale przede wszystkim na najwyższym szczeblu rozgrywek.

W realizacji pierwszej części tego celu już w tym roku pomóc ma dofinansowanie sportu żużlowego we wcześniej zadeklarowanej kwocie.

Solidne wzmocnienia Texom Stali Rzeszów


Na skutek przeprowadzonych w listopadzie zeszłego roku transferów Texom Stal Rzeszów urosła do miana jednego z faworytów awansu do eWinner 1. Ligi żużlowej. Do klubu powrócili bowiem tacy zawodnicy jak Paweł Miesiąc czy Dawid Lampart.

Działaczom udało się pozyskać także m.in. Eduarda Krčmářa, Kevina Wölberta, Michała Curzytka czy Jonatana i Gustava Grahna. Pełen skład zespołu znajdziecie Państwo tutaj: Znamy skład Texom Stal Rzeszów na sezon 2022
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.