Mężczyzna okradł z kosmetyków jedną z rzeszowskich drogerii na wartość 500 złoty. Po godzinie znów spróbował to zrobić, jednak tym razem mu się nie udało. 19-latek został zatrzymany.
Do kradzieży doszło w środę 12 stycznia przed godziną 14 przy ulicy Kolejowej w Rzeszowie. Pracownicy ochrony ujęli sprawcę kradzieży perfum. Jak ustalili policjanci, 19-latek z Dębicy dwukrotnie okradł sklep. Podczas pierwszej kradzieży wyniósł perfumy o wartości 499 zł. Skradzione perfumy od razu sprzedał przypadkowym osobom.

Godzinę później spróbował ponownie, wrócił do sklepu i usiłował wynieść kolejne perfumy. Wpadł za linią kas, ujęty przez ochronę. Miał przy sobie kosmetyki o wartości 600 zł.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 19-latka w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela sklepu. Przesłuchali podejrzanego, który przyznał się do winy.

Usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości niemal 1400 zł dokonanej czynem ciągłym. Jak wyjaśnił, pieniądze chciał przeznaczyć na podstawowe potrzeby życiowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.