Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże 6 par butów w jednej z galerii handlowych w Rzeszowie. Kradł wcześniej także kosmetyki. Spowodował straty na ok. 5 tys. złotych.
Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali sprawę kradzieży obuwia do której miało dojść w sklepie na terenie jednej z galerii. Pod koniec sierpnia nieznany sprawca ukradł tam 6 par butów sportowych o wartości ponad 1,5 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu ustalili, że podejrzany to - 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zatrzymali go w środę przy ulicy Hetmańskiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci udało się już odzyskać część skradzionego mienia.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że to nie jedyna jego kradzież w jego wykonaniu W lipcu i w sierpniu w tej samej galerii, z drogerii ukradł kosmetyki rożnych marek, a w lutym kosmetyki ukradł w jeszcze innej. Łącznie spowodowane przez niego straty policjanci oszacowali na niemal 5 tys. złotych.

Przesłuchany 27-latek przyznał się do winy. Skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowo spotkanym osobom.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu 5 zarzutów kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.