Amazon ogłosił, że pierwszy sezon filmowej telewizyjnej opowieści o mieszkańcach Śródziemia ukaże się pod tytułem: „Lord of the Rings: The Rings of Power”. To nie jest koniec nowin.
Według opublikowanego w sieci minutowego teasera, wielosezonowy serial dramatyczny, którego akcja toczy się w czasie Drugiej Ery, tysiące lat przed wydarzeniami z kinowej trylogii, wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, skupi się na powstawaniu Pierścieni Władzy i historii przekazania ich Elfom, Krasnoludom oraz Ludziom.

- Jest to tytuł, który - jak sobie wyobraziliśmy - dobrze wyglądałby na grzbiecie książki obok innych klasycznych powieści J.R.R. Tolkiena - stwierdzili we wspólnym oświadczeniu współtwórcy serialu: John D. Payne i Patrick McKay. Dodali, że, pierwszy sezon "jednoczy wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, powstanie Dark Lorda (Saurona - red.), epicką opowieść o Królestwie Númenor oraz ostatnie sojusze Elfów i Ludzi".

- Do tej pory widzowie widzieli na ekranie tylko historię Jednego Pierścienia — ale zanim on powstał, było ich wiele… I cieszymy się, że możemy podzielić się epicką historią o nich wszystkich - zachęcili Payne i McKay.

Pierwszy odcinek "The Lord of the Rings: The Rings of Power" pojawi się na platformie streamingowej Amazon Prime Video 2 września. Kolejne odcinki będą dodawane w każdy piątek.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark ( wcieli się w Galadrielę, elfią władczynię Lothlórien, graną w trylogii Petera Jacksona przez Cate Blanchett), Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle.

Amazon nabył prawa do "Władcy Pierścieni" w 2017 roku. (PAP Life)

pba/moc/