Stowarzyszenie "Razem dla Rzeszowa" przygotowało obywatelski projekt uchwały o zwiększeniu dostępu do informacji na temat planowanych inwestycji oraz o zagospodarowaniu przestrzennym. Zebrano pod nim 1100 podpisów.
- Mieszkańcy Rzeszowa mają problem z dostępem do informacji o planowanych inwestycjach oraz zmianach w planowaniu zagospodarowania przestrzennego. W mieście brakuje na ten temat rzetelnej polityki informacyjnej - mówi Artur Polakiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Świadomy Obywatel w wypowiedzi dla Gazeta Wyborcza Rzeszów.

Stowarzyszenie "Razem dla Rzeszowa" przygotowało obywatelski projekt uchwały, który ma na celu uregulowanie tych kwestii. Mieszkańcy zebrali pod nim 1100 podpisów.

Według założeń projektu uchwały, za politykę informacyjną miałby być odpowiedzialny Prezydent Rzeszowa. - Patrząc na wagę problemu chcemy, aby ten projekt został przeprowadzony jak najszybciej, tak aby obowiązywał już od następnego roku - mówi Polakiewicz.

Projekt uchwały pojawił się po tym, jak w zeszłym tygodniu na facebokowej grupie "Forum Rzeszowskich Inwestycji" pojawił się wpis informujący o kolejnej zabudowie mieszkaniowej przy ul. Kwiatkowskiego. Według autora wipisu w bezpośrednim sąsiedztwie żwirowni planowana jest budowa pięciu budynków 10-cio piętrowych budynków.

Chwilę po pojawieniu się tego wpisu w komentarzach mieszkańcy zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie.
- Z taką polityką władz miasta to było do przewidzenia. W Rzeszowie ludzie z blokowisk pójdą sobie wypoczywać pod inne bloki. Olszynki zabudowane. Żwirownia będzie zabudowana. Co jeszcze pozostało?, Pan Ferenc i niektórzy radni okazują się być wielkimi szkodnikami miasta. Co trzeba mieć w głowie żeby nie widzieć marnowanie takiego potencjału jakim jest okolica Wisłoka. Jak trzeba być złym gospodarzem by nie zauważyć potrzeb wypoczynku dla mieszkańców.Tylko micha, telewizor i wyro?,,,To ma być stolica innowacji ....SZOK!!!- to tylko przykłady niektórych wpisów.

Stowarzyszenie "Razem dla Rzeszowa" zrzesza ruchy społeczne, towarzystwa oraz stowarzyszenia z całego miasta, które chcą walczyć z chaosem inwestycyjnym w mieście. Powstało ono po tym jak mieszkańcy na os. Krakowska dowiedzieli się, że w sąsiedztwie ich domów jednorodzinnych i szeregówek ma powstać ogromna deweloperska inwestycja z 17-piętrowymi wieżowcami i powierzchniami komercyjnymi.