W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie wykryto wykryto zakażenie koronawirusem u 3 osób z personelu medycznego Kliniki Chirurgii Szczękowej. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

W dniu w dniu 14.09.2020r. w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 3 osób z personelu medycznego Kliniki Chirurgii Szczękowej w Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne - taką informację podała dziś Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Sanepid podał także dane z pozostałych ognisk koronawirusa w Rzeszowie:

- Ognisko w firmie KORAL – ogółem potwierdzono 16 wyników dodatnich w tym 15 pracowników i 1 osobę z kontaktu (11 powiat rzeszowski, 2 z powiatu łańcuckiego i dębickiego oraz jedna osoba z powiatu przeworskiego). Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

- SP ZOZ NR 1 w Rzeszowie - Łącznie w ognisku potwierdzono 11 pozytywnych przypadków w tym u 1 pacjenta, 5 osób z personelu medycznego oraz u 5 pracowników administracyjnych szpitala. Osoby ze styczność z osobą z potwierdzonym zakażeniem objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.