Rzeszowski ratusz rozpisał już przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania alei Powstańców Warszawy z ulicą Kwiatkowskiego. Powstać tam mają m.in. wiadukt oraz rondo.
- Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg - - podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycje w Rzeszowie. Zaplanowano budowę ronda oraz wiaduktu na skrzyżowaniu al. Powst. Warszawy z Kwiatkowskiego


Na tej podstawie przygotowane zostały założenia przetargu, który zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Wybrana w nim firma opracuje dokumentację projektową przebudowy newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa - skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy.

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Zaplanowana jest budowa ronda. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy (kierunek wschód-zachód), nad planowanym rondem.

Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnią skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego

~Mieszkaniec

20-05-2022 10:38 3 1

No tak! Kolejny projekt. A kiedy nastąpi realizacja tych co leżą w szafach już od paru lat?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.