Padł kolejny rekord - na Podkarpaciu prawie 92 % zeznań podatkowych za 2021 r., czyli ponad 908 tys. złożono elektronicznie, z czego ponad połowę dzięki usłudze Twój e-PIT.
Elektroniczne rozliczenia z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem podatników. Chcąc złożyć zeznanie podatkowe PIT przez internet można było skorzystać z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje.

W całym kraju z takiego rozwiązania skorzystało wielu podatników. Ponad 91%, czyli 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 r. złożono elektronicznie. Również na Podkarpaciu zainteresowanie tą formą rozliczenia z urzędem skarbowym wzrosło, za 2021 rok elektronicznie złożonych zostało ponad 908 tys. zeznań podatkowych. Za 2019 r. było to 770 tys. (86 %), a za 2020 r. 884 tys. (90 %).

W naszym województwie, najwięcej zeznań podatkowych za 2021 r. elektronicznie zostało złożonych przez podatników, dla których właściwy był Urząd Skarbowy w Lubaczowie (95%), Przeworsku (94%), Brzozowie (93%), Dębicy (93%), Ropczycach (93%), czy Tarnobrzegu (93%).

Twój e-PIT


Trzy lata temu po raz pierwszy udostępniono klientom KAS usługę Twój e-PIT, a w niej gotowe zeznanie podatkowe przygotowane na podstawie danych, które już posiadano. Proste, intuicyjne i przyjazne rozwiązanie zyskało popularność i stało się ważnym krokiem w cyfryzacji usług KAS. Dziś to jedna z najpopularniejszych usług udostępnianych przez administrację, doceniana przez podatników.

W tym roku usługa Twój e-PIT dostępna była przez e-Urząd Skarbowy, na stronie Twój e-PIT. W usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej.

Uwzględniono w nich m.in. ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Podatnicy mogli uzupełnić zeznania przygotowane dla nich przez Krajową Administrację Skarbową i dodać np. przysługujące im ulgi.

Jeśli podatnik samodzielnie nie złożył swojego rozliczenia, to w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37 i PIT-38 zostały automatycznie zaakceptowane i uznane za złożone 2 maja.

Przez usługę Twój e-PIT w całym kraju złożono aż 11,3 mln deklaracji podatkowych za 2021 r., w tym ponad 524 tys. zeznań podatkowych dotyczyło mieszkańców Podkarpacia (w woj. podkarpackim odpowiednio za 2019 r. było to 376 tys. ,a za 2020 r. 450 tys.).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.