Szeroka oferta bezpłatnych badań i konsultacji medycznych przygotowanych przez 10 różnych placówek medycznych tak będzie wyglądać Miasteczko Zdrowia 2022, które pojawi się w CH Plaza Rzeszów.
Miasteczko Zdrowia 2022 jest inicjatywą Fundacji Veritas. W czwartek 2 czerwca 2022 r. powstanie na placu przed CH Plaza Rzeszów oraz na parterze w atrium Centrum. W godzinach od 10:00 do 15:00 można będzie bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty badań i konsultacji medycznych.

Miasteczko Zdrowia cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu z roku na rok przyciąga więcej firm i placówek medycznych. Przede wszystkim jednak możliwość wykonania bezpłatnych badań ułatwia mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia i zasięgnięcie porad lekarskich.

Jednym z partnerów Miasteczka Zdrowia w Rzeszowie jest Laboratorium Diagnostyka, które podczas trwania wydarzenia będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV. Będzie można wykorzystać je w dowolnym punkcie pobrań na terenie miasta Rzeszowa.

Oprócz tego będą również rozdawane bony uprawniające do 10% rabatu na wszystkie badania, jakie wykonuje Laboratorium Diagnostyka w swoich punktach pobrań i 15% rabatu na badania wykonywane w punkcie pobrań przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.

Kolejny partner, jakim jest Centrum Medyczne MEDYK, oferuje badanie wzroku, porady dietetyka i stomatologa, oraz szkolenie z samobadania piersi. Medicover Stomatologia wykona podczas Miasteczka darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20% zniżki na pierwszą usługę. Na stoisku uPacjenta każdy z uczestników będzie miał możliwość skontrolowania poziomu witaminy D w swoim organizmie.

Kolejnym partnerem jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oferujące konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.

Swój udział podczas wydarzenia potwierdził również Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie, który na miejscu będzie wykonywał: pomiar ciśnienia, badanie poziomu glukozy oraz pomiar wskaźnika otyłości (BMI).

Partnerem wydarzenia jest także Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2, którego lekarze będą udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, oraz wykonywać testy na Helicobacterpylorii.

Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu. Całość wydarzenia pod nadzorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspiera ideę oddawania krwi. Dzięki partnerowi Scanmed w Miasteczku Zdrowia pojawi się także Zaćmobus.

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie będzie gościć również Narodowy Fundusz Zdrowia promujący programy profilaktyczne oraz umożliwiający zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Na stanowisku będą ogólnodostępne ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ.

Dodatkowo Fundacja Veritas uruchamia również KARTĘ ZDROWIA, która będzie rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia. Karta upoważnia do zniżek na usługi w określonych placówkach medycznych.

plakat wydarzenia
fot. Materiały prasowe organizatorów

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.