Jeszcze w tym tygodniu rzeszowski ratusz podpisze umowę z firmą, która wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Połączy ona ulice Tarnowską z Miłocińską.
Ulica Parkowa łączy ulice Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat powstało przy niej wiele domów. Podczas ubiegłorocznej kampanii przed wyborami prezydenckimi Konrad Fijołek spotkał się z mieszkającymi przy tej ulicy rzeszowianami. Budowa ulicy Parkowej została wpisana na listę zadań, do zrealizowania których prezydent się zobowiązał.

- Do przetargu na wykonanie pierwszego etapu zadania zgłosiły się dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag i to z nią w tym tygodniu zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji. Także w tym tygodniu wykonawcy zostanie przekazany teren pod budowę drogi i prace będą mogły się rozpocząć. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Inwestycja będzie polegała na wybudowaniu ok. 800-metrowego odcinka ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Inwestycja będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

~Milusia

07-06-2022 21:25 0 0

A co z Ropczycka? Czyżby droga zaplanowana na mojej działce była nieaktualna? Czekam 20 lat na możliwość jej zagospodarowania i nic nie mogę zrobić bo miasto położyło łapę na niej. Studium zagospodarowania zrobione a plan zagospodarowania czeka na oklaski. Panie Prezydencie może się Pan zainteresuje tym tematem. Wkoło działki posprzedawane deweloperom a ja mam związane ręce i nic nie mogę zrobić niech miasto to odkupi ode mnie ja przynajmniej pomogę dzieciom za uzyskane pieniądze. Pozdrawiam.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.