Zarówno odkryte baseny przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego będą czynne od najbliższej soboty. Sezon potrwa tu przynajmniej do końca sierpnia.
Na odkrytym kąpielisku przy ul. Pułaskiego trwają ostatnie przygotowania na przyjęcie gości. W basenie rekreacyjnym woda już jest, basen wyczynowy jest właśnie napełniany. Brodziki dla dzieci zostały już wyczyszczone, woda będzie do nich nalewana lada chwila.

Teren jest posprzątany, trawa została skoszona, trwają ostanie kosmetyczne prace. W tym sezonie na basenie będzie działać stały punkt gastronomiczny w budynku od strony ul. Pułaskiego oraz cztery dodatkowe w foodtruckach od strony hali sportowej.

Atrakcje dostępne na kąpielisku to:
- basen pływacki, wyczynowy o wymiarach 50 m x 21 m i głębokości 135 cm-180 cm,
- basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie, głębokość 110 cm-130 cm, a w nim:
  • rwąca rzeka z gejzerami wodnymi;

  • siatka wspinaczkowa nad taflą wody;

  • leżaki wodne z hydromasażem;

  • bicze wodne;

  • grzybek wodny.

- basen dla dzieci - głębokość 60 cm-80 cm ze zjeżdżalnią i grzybkiem;
- brodzik dla przedszkolaków o nieregularnym kształcie, głębokość 10 cm-60 cm;
- zjeżdżalna rurowa "wąż" o długości 70 m;
- wodny plac zabaw w kształcie okręgu z tunelem wodnym i tryskaczami;
- plac zabaw.

Kąpielisko będzie czynne przez cały tydzień godzinach 9-19. Ceny biletów:

ceny biletów
Screenshot UM Rzeszowa

Także w sobotę 11 czerwca sezon rozpocznie się na kąpielisku Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego, które będzie czynne codziennie w godzinach 10-18. W tym czasie akwen w wydzielonych do kąpieli miejscach jest strzeżony przez ratowników.

Na miejscu funkcjonuje piaszczysta plaża z placem zabaw dla dzieci, dwa boiska do gry w siatkówkę oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Bilety wstępu kosztują 5 zł normalny i 3 zł ulgowy. Wypożyczenie kajaka to 20 zł za godzinę.

Sezon kąpielowy w obu miejscach potrwa minimum do końca sierpnia. Jeśli pogoda będzie dobra, możliwe jest jego wydłużenie.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.