Kolejna inwestycja zakończona. W Zakładzie Karnym w Rzeszowie otwarto nowy pawilon mieszkalny. Pojemność jednostki zwiększyła się o 290 dodatkowych miejsc dla osadzonych.
W piątek 10 czerwca Zakładzie Karnym w Rzeszowie odbyła się uroczystość otwarcia pawilonu zakwaterowania osadzonych, w której udział wzięli m. in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski i Biskup Rzeszowski Jan Wątroba Wśród zaproszonych gości byli również szefowie, komendanci i dyrektorzy podkarpackich służb mundurowych i zaprzyjaźnionych instytucji.

- Mamy dzisiaj okazję uczestniczyć w bardzo ważnym wydarzeniu. Bardzo ważnym nie tylko dla Zakładu Karnego w Rzeszowie ale również dla całej Służby Więziennej. Oddajemy dzisiaj do użytkowania nowy pawilon mieszkalny, w którym zakwaterowanych będzie 290 osadzonych. Dyrektor zaakcentował, że: "dbamy o swoją kadrę. Kadra jest najważniejsza. Zależy nam, aby funkcjonariusze i pracownicy obowiązki zawodowe wykonywali w godnych i bezpiecznych warunkach. Dlatego inwestujemy w wysoki standard pomieszczeń, nowoczesny sprzęt i zabezpieczenia techniczno-ochronne - mówił gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

Budynek oddany do użytkowania składa się z parteru i 3 kondygnacji powtarzalnych, które stanowią 4 oddziały mieszkalne w postaci układu pomieszczeń takich jak: cele mieszkalne dla osadzonych, w tym dla osadzonych niepełnosprawnych, łaźnia, świetlica, pokój przesłuchań, pomieszczenia socjalno-biurowe dla funkcjonariuszy oraz pomieszczenia techniczne i pomocnicze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3180,70 m2 a pojemność 290 miejsc Place spacerowe mają powierzchnię 689,50 m2.

Planowane koszty inwestycji przy rozpoczynaniu inwestycji wynosiły 30 000 000,00 zł. Po przeprowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego koszt całej inwestycji zamknął się w kwocie 20 573 955,00 zł.

Efektem inwestycji jest zwiększenie pojemności jednostki do 1535 miejsc co czyni Zakład Karny w Rzeszowie jedną z największych jednostek penitencjarnych w Polsce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.