Rzeszowska policja zatrzymała do kontroli dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Obydwu kierującym mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę 11 czerwca przed godziną 14 na ulicy Sikorskiego. Patrol policji zauważył pędzącego motocyklistę. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość.

- Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, motocyklista jechał 174 km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złoty oraz zatrzymano mu prawo jazdy - informuje dział prasowy KMP w Rzeszowie.

Z kolei kilka minut później drugi patrol motocyklowy rzeszowskiej drogówki, interweniował w podobnej sytuacji. Na ulicy Lwowskiej podobnym brakiem wyobraźni wykazał się także kierowca motocykla marki honda. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że 45-letni mieszkaniec Rzeszowa jechał z prędkością 147 km/h.

W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Mężczyźnie policja również zatrzymała prawo jazdy. W jego przypadku policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku za rażące przekroczenie prędkości obowiązują wyższe stawki mandatów:
  • za przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h - mandat w wysokości 800 zł,

  • za przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h - mandat w wysokości 1000 zł,

  • za przekroczenie prędkości od 51 do 60 km/h - mandat w wysokości 1500 zł,

  • za przekroczenie prędkości od 61 do 70 km/h - mandat w wysokości 2000 zł,

  • za przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h - mandat w wysokości 2500 zł,

Od 17 września 2022 r. za ponownie popełnienie tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat od ostatniego prawomocnego ukarania, tzw. "recydywę", kwota mandatu wzrasta o 100%.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.