Na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał Monikę S. za znęcanie się nad trzytygodniowym chłopcem. Mieszkanka gminy Błażowej mówiła, że jest niechcianym dzieckiem i mocno nim szarpała.
- Sprawa została zainicjowana zawiadomieniem położnej środowiskowej, która w trakcie mającej miejsce w dniu 27 grudnia 2021 roku wizyty patronażowej zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce została wezwana Policja oraz pracownicy GMOPS w Błażowej. Dalej dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania - przekazuje w komunikacie prasowym Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika S. przyznał się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z kolei w poniedziałek 30 maja w Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok, na mocy którego uznał Monikę S. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu polegającego na tym, iż w okresie od grudnia 2021 roku do 27 grudnia 2021 roku znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim nieporadnym ze względu na wiek, urodzonym w dniu 8 grudnia 2021 roku, synem Adamem w ten sposób, że od dnia jego narodzin nie akceptując go jako swojego dziecka ignorowała jego potrzeby, okazywała mu niechęć i złość krzycząc na niego oraz wyzywała go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe i mówiła mu, że jest niechcianym dzieckiem, a w dniu 27 grudnia 2021 roku chcąc wyładować na nim złość złapała go ręką za brzuch, ścisnęła, a następnie szarpnęła jego całym ciałem w obie strony, czym spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaka oraz obrzęku powłok jamy brzusznej po stronie lewej skutkujące naruszeniem czynności narządu jego ciała na okres poniżej siedmiu dni.

Za zarzucane Monice S. przestępstwa Sąd wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto Sąd orzekł wobec oskarżonej środek zabezpieczający w postaci obowiązku poddania się psychoterapii celem poprawy funkcjonowania w zakresie relacji z małoletnimi dziećmi oraz zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe w części w kwocie 500,00 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.