Zajęcia w Beniaminku to połączenie radości z uprawiania sportu oraz szansa na pozaszkolną formę aktywności dla dzieci, które potrzebują zdrowej rywalizacji i oderwania się od codziennej rzeczywistości. To również nauka postaw społecznych poprzez ruch i aktywność fizyczną, które stanowią ważny element w filozofii funkcjonowania akademii.
Akademia szkoli młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 4 do 11 lat. W akademii trenuje obecnie około 170 dzieci (chłopcy i dziewczynki) urodzonych w latach 2011-2018. Mimo, że Akademia powstała 3,5 roku temu, jest już rozpoznawalna i doceniania na mapie piłkarskiej w Polsce, co skutkuje zaproszeniami na najważniejsze ogólnopolskie turnieje.

Trenerzy oraz członkowie Beniaminka organizują również różnego rodzaju eventy mające na celu integrację dzieci i rodziców oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Są to m.in. turnieje i festiwale piłkarskie, obozy letnie, półkolonie, eventy oraz spotkania trenerów z rodzicami. To co wyróżnia Beniaminka na tle innych akademii w Rzeszowie to niewątpliwie wspaniała i koleżeńska atmosfera w poszczególnych grupach zarówno wśród dzieci jak i rodziców oraz wysoki poziom szkolenia.

Szkolenie w Akademii odbywa się w oparciu o schematy Akademii Beniaminek Profbud Krosno, której wychowankowie grają w klubach Ekstraklasy i I ligi oraz mają już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Fakt wysokiego poziomu sportowego widać chociażby po rozgrywkach Deichmann Minimistrzostwa. W tym turnieju w ubiegłym roku drużyna U9 (rocznik 2012) wygrała Finał Finałów w Wałbrzychu, który był zwieńczeniem rywalizacji ponad 200 drużyn w tym roczniku. Był to największy sukces podkarpackich klubów w 14-letniej historii turnieju Deichmann Minimistrzostwa. W nagrodę reprezentanci Beniaminka pojechali do Katalonii na obóz szkoleniowy oraz obejrzeli na żywo mecz Barcelona-Sevilla na Camp Nou!

W tegorocznych rozgrywkach pomimo wysokiego poziomu sportowego, po ponad 2 miesięcznej rywalizacji regionalnych, aż 3 drużyny Akademii Beniaminka Rzeszów wygrały finały miejskie (ekipy U8, U9 oraz ponownie U10). W tej rywalizacji brały udział wszystkie znaczące kluby z Rzeszowa i okolic a nawet z Lublina. W nagrodę zawodniczki i zawodnicy zagrali w Finale Finałów Deichmann Minimistrzostwa w Jeleniej Górze w dniach 25-26 sierpnia.

W tych finałach bezkonkurencyjna okazała się drużyna U8, która powtórzyła sukces starszych kolegów sprzed roku i wygrała turniej w Jeleniej Górze. W drodze do finału pokonała wiele drużyn, m.in bardzo znane Akademie z Jarocina, Bydgoszczy czy Nowego Sącza. W finale młoda ekipa Beniaminka nie dała szans Akademii Parasol Wrocław i wygrała zdecydowanie w stosunku 5:2. W nagrodę oprócz okazałego pucharu, drużyna wyjedzie na tygodniową wycieczkę zagraniczną połączoną z wejściem na mecz jednej z TOP-owych lig europejskich. Wartym podkreślenia jest fakt, że oprócz drużyny U8, w turnieju w Jeleniej Górze o najwyższe cele walczyły również ekipy U9 i u 10, które zajęły odpowiednio 9 i 13 miejsce. To także świetny wynik, zważywszy że w każdym z roczników począwszy od eliminacji aż do finałów brało udział ponad 200 drużyn w każdym z roczników.

Rodzicu, jeżeli zastanawiasz się nad zmianą Akademii dla swojej małej piłkarki lub swojego małego piłkarza, lub dopiero stoisz przed wyborem szkółki piłkarskiej dla swojej pociechy - polecamy zajęcia w Beniaminku Rzeszów. Wykwalifikowana kadra trenerska oraz wspaniała atmosfera pozwolą na rozwój sportowy i mentalny Twojego dziecka.

Już w najbliższym czasie, końcem lipca rozpoczną się nabory uzupełniające do Akademii. Obecne nabory prowadzone będą dla dzieci urodzonych w latach 2011-2012 oraz 2015-2017. Zapraszamy na Fanpage Beniaminek Soccer Schools Rzeszów, na którym już wkrótce pojawi się więcej informacji na ten temat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.