Organizatorzy zapraszają do fosy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie na cykl plenerowych koncertów Letnie Brzmienia. Na świeżym powietrzu zagrają Ralph Kaminski, Sobel, Zalewski i Kwiat Jabłoni.
Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W lipcu w fosie Zamku Lubomirskich usłyszymy artystę totalnego - Ralpha Kamińskiego (24.07) z najnowszym projektem Bal u Rafała oraz eklektyczną mieszankę popu, rapu, hip-hopu i trapu w wykonaniu Sobla (28.07).

Dzień później scenę opanuje niekwestionowana gwiazda - człowiek orkiestra Zalewski (29.07). Ostatniego dnia lipca zagra pop-folkowy duet Kwiat Jabłoni (31.07), jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy z podwójną platyną "Niemożliwe" oraz "Mogło być nic".

Letnie Brzemienia 2022 w Rzeszowie: pojawią się Ralph Kaminski, Sobel, Zalewski i Kwiat Jabłoni


Artysta totalny - Ralph Kaminski
Ralph Kaminski to artysta totalny, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy autorską muzykę, którą trudno zaszufladkować i sklasyfikować. Zadebiutował w 2016 r. albumem "Morze", który zapewnił mu miejsca na scenach największych polski festiwali muzycznych.

Jego druga płyta "Młodość", ukazała się w 2019 r. i otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku. W 2021 r. wydał album "KORA", którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam.

Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: Grand Prix festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2019 r. Ralph Kaminski zdobył Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana oraz Tukana Publiczności podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2020 r. otrzymał "Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego" oraz tytuł "Mężczyzny roku" polskiego wydania magazynu "Glamour". Laureat Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Mieszanka popu, rapu, hip-hopu oraz trapu - Sobel
Sobel to artysta, kompozytor i tekściarz. Najszybciej rozwijająca się kariera w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Swoją popularność Sobel zyskał po wydaniu singla "Impreza", który zdobył niemalże 100 milionów wyświetleń na YouTube i status diamentowej płyty.

Takie samo wyróżnienie spotkało single "Wyglądasz tak pięknie" oraz "Każdego dnia". W czerwcu 2020 roku Sobel wydał EP-kę "Kontrast" będącą zwiastunem debiutanckiej płyty. Pierwszy pełnoprawny album Szymona "Pułapka na motyle" ujrzał światło dzienne w kwietniu 2021 roku i od razu znalazł się na 6. miejscu TOP 10 globalnego zestawienia premier na Spotify.

Sobel współpracował z artystami takimi jak Magiera, Deemz, OKI, Michał Szczygieł, Czarny HIFI czy Young Igi.

Człowiek orkiestra - Krzysztof Zalewski
Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta "Złoto", która przyniosła przebojowe "Miłość, Miłość" i "Polsko". Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta "Zalewski śpiewa Niemena", z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach.

W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof powrócił z nowym albumem "Zabawa" promowanym tytułowym utworem oraz singlem "Annuszka". Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie "Bo we mnie jest seks" i "Piosenki o miłości".

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia - Kwiat Jabłoni
Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną.

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T. Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór "Szary Świat" znalazł się na najnowszym albumie artystki.

Harmonogram koncertów:


  • Niedziela 24 lipca, godz. 20:00 - Ralph Kaminski

  • Czwartek 28 lipca, godz. 20:00 - Sobel

  • Piątek 29 lipca, godz. 20:00 - Krzysztof Zalewski

  • Niedziela 31 lipca, godz. 20:00 - Kwiat Jabłoni

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.