Blisko 150 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 30 lipca 2022 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość została zorganizowana w pięknej scenerii Ogrodów wypoczynkowych WSPiA.
Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uroczystość to ostatnie wspólne spotkanie w murach uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach.

W sobotniej uroczystości uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy ukończyli studia na kierunku: "administracji" (studia I i II stopnia), "bezpieczeństwa wewnętrznego" (studia I i II stopnia), "zarządzania" (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku "prawo". Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Prorektorzy: dr Bożena Sowa i dr Przemysław Niemczu.

"Nie mówię żegnaj, lecz do widzenia"


Graduacja to jeden z najważniejszych momentów w życiu studenckim - powiedział na początku uroczystości prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

- Graduacja jest wyjątkowym momentem, podczas którego wręczamy nie tylko dyplomy ukończenia studiów, ale także nagradzamy osoby, które wykazywały się szczególną działalnością na rzecz Uczelni, kół naukowych i innych organizacji studenckich. Tym osobom szczególnie gratuluję, bo od lat widzimy, że to zaangażowanie przekłada się na późniejszy sukces w życiu zawodowym. Kończycie Państwo studia, ale już teraz zachęcam Państwa do kontynuowania swojej kariery naukowej. W naszej Uczelni możecie Państwo rozpocząć atrakcyjne studia podyplomowe, ale przede wszystkim możecie rozpocząć przygotowania do napisana rozprawy doktorskiej. Zachęca do uczestnictwa w Seminarium Doktoranckim, które daje wiele przywilejów w przyszłości. Pamiętajcie także, aby nie tracić kontaktu z Waszą Uczelnią. Już dziś zachęcam Państwa do spotykania się z nami podczas Zjazdów Absolwenta i innych imprez i wydarzeń dedykowanych specjalnie dla Was - apelował prof. Jerzy Posłuszny.

Nagrody dla najlepszych


Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia. Nagrodę za działalność na rzecz społeczności akademickiej otrzymał Aleksander Karp, prezes Klubu Uczelnianego AZS. Za działalność w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Wewnętrznego PRO SECURITAS: Aleksandra Skwarczek, Justyna Augustyn, Mateusz Bielech. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Konstytucyjnego i Praw Człowieka: Justyna Gwóźdź, Aneta Wojnar, Natalia Zając.

Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: - Norbert Mamczura. Nagrodzone zostały także osoby, które działały w Studenckim Biurze Porad Prawnych "Klinika Prawa". Wyróżnienia otrzymali: Julia Baran, Maksymilian Czaja, Konrad Leń Konrad i Natalia Leśniak.

Za działalność w Klinice Przedsiębiorczości nagrodzona została Yuliia Kotsan. Nagrody przyznano także osobom, które zdały z wyróżnieniem międzynarodowe egzaminy językowe. Są to: Aleksandra Kubiczek, Konrad Leń, Norbert Mamczura, Angelika Rysz oraz Kinga Zwierzyk.

Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni oraz sesja zdjęciowa w Ogrodach Patio i fontannie WSPiA.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.